CATEGORY

Polonya Üniversiteleri

DETAILS

GDANSK ÜNİVERSİTESİ

Gdansk Üniversitesi (Lehçe: Uniwersytet Gdanski) 1970 yılında Polonya’nın Gdansk şehrinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Yaklaşık 35.000 öğrenci eğitim almaktadır.

Aynı zamanda çok fazla turistik bir şehir olduğundan dolayı birbirinden farklı ülkelerden gelen insanlar ile tanışıp farklı kültürleri tanıma konusunda çok faydalı bir üniversitedir.

Gdansk Teknoloji Üniversitesi Polonya’da çok önemli üniversitelerin başında gelmektedir.Üniversitesi (Lehçe: Gdansk’ın Wrzeszcz ilçesinde bir teknik üniversitedir ve Polonya’nın eski ve köklü üniversitelerinden biridir.

9 fakülte ve çalışma alanlar ile bunun yanında 26 bin Lisans öğrencisi aynı zamanda 400 doktora öğrencisi eğitim almaktadır. 1200 akademik eğitmenler ile birlikte toplam 2500 kişi görev almaktadır. Üniversitenin rektörü profesör Henryk Krawczyk dir. Teknoloji Gdansk Üniversitesi ülke genelinde öğrenciler için en popüler üniversitelerden birisidir.Polonya’da genç kesim tarafından yapılan üniversitelerin popülerlik seçimde üst üste beş kez kazanmıştır. GTÜ mezunları eğitim hayatları sonrasında iş hayatlarında oldukça başarılı oldukları görülmektedir.Ülke genelinde yapılan anket sonuçlarına göre GTÜ mezunları mesleki hayatlarındaki kazançlarına bakıldığında maaş oranı en yüksek üçüncü üniversite olduğu görülmektedir. Son yıllarda, GTÜ yapmış olduğu çalışmalar ve araştırmalar konusunda bir çok konuda kendisini geliştirdi.Üniversite şuanda yapmış olduğu yenilikçi ve dijital üretim konusunda uluslar arası alanda bir çok projeyi hayata geçirmiştir.

KATOWİCE SİLESİA ÜNİVERSİTESİ

PREV

JAGİELLON ÜNİVERSİTESİ

NEXT