CATEGORY

Polonya Üniversiteleri

DETAILS

VARŞOVA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Varşova Teknik Üniversitesi, ilk olarak 1826 yılında Teknik Enstitüsü adı altında hazırlık okulu olarak hizmete başlamıştır. 1898 yılından 1915 yılına kadar Rus dilinde eğitim vererek Teknik Enstitüsü olarak hizmete devam etmiştir.

1915 yılında kurulan Varşova Teknik (Teknoloji) Üniversitesi olarak mühendislik ve uygulama bilimler alanlarında eğitim vermektedir. Avrupa’nın en köklü, Polonya’nın ise en iyi teknik üniversitesidir. Ayrıca Polonya’nın en büyük ve en iyi üniversitelerinden birisidir.

Dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasında 436. Sıradadır. Elektrik, Elektronik mühendisliğinden bilgisayar mühendisliğine, havacılık mühendisliğinden inşaat mühendisliğine, Mimarlıktan işletmeye bir çok alanda eğitim sunmaktadır.

 

Varşova Teknik Üniversitesinde yaklaşık 40.000 öğrenci eğitim görmektedir. Varşova Teknik Üniversitesine kayıt yaptırmak isteyen aday öğrenciler için önerilen lise not ortalaması 100 üzerinden en az 70 olmasıdır. Ayrıca mezun olabilmek için sistematik bir çalışma düzeni gerekmektedir. Ortalaması 70 den düşük olan aday öğrenciler de başvurularını gerçekleştirebilirler fakat üniversitenin istemesi durumunda sınava tabi tutulabilirler.

 

Varşova Teknik Üniversitesi İngilizce hazırlık eğitimi almak isteyen öğrenciler;

1 yıllık İngilizce hazırlık eğitimi 3350 €’dur. Bu fiyat içerisinde danışmanlık ücretimiz dahil değildir.

VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ

PREV

LODZ ÜNİVERSİTESİ

NEXT