CATEGORY

Polonya

DETAILS

NEDEN POLONYA?

Çünkü, Polonya üniversitelerinde okumak için Türkiye’de bir öğretim kurumunu kazanma şartı aranmamaktadır.
Polonya üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitime başlamak için sadece lise diploması yeterlidir.Lisede hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın Polonya üniversitelerinde istediğiniz bütün bölümlere kayıt yaptırabilirsiniz.

Polonya üniversitelerinin disiplinli ve yüksek kaliteli eğitimleri dünya genelinde kabul görmekte,birçok Polonya üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Polonya’nın iki üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi içerisindedir.
Polonya’daki eğitimin maliyeti Türkiye’deki özel üniversitelerin eğitim maliyetine oranla çok daha uygundur.

Polonya’da eğitim dili ingilizce ve lehçedir.Yeterli ingilizceniz varsa doğrudan üniversiteye ,yeterli değilse hazırlık sınıfı ile üniversite eğitimine başlayabilirsiniz.

Polonya üniversiteleri Avrupa Birliği üniversitesi diploması vermektedir.Bu sayede mesleğinizi isterseniz Türkiye’de,isterseniz Avrupa Birliği ülkelerinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Erasmus gibi uluslararası değişim programlarına katılabilirsiniz.
Polonya lisans veya yüksek lisans mezunu olan her yabancı öğrenciye 2 yıl çalışma ve oturum izni vermektedir.Bu izin sayesinde Polonya’daki şirketlerde çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Polonya Türkiye’ye yakın bir ülkedir. Ulaşım uçakla yalnızca 2,5 saat sürmektedir.

Polonya da yaşam giderleri diğer Avrupa birliği ülkelerine göre çok daha ekonomiktir.

schengen vizesinin sağladığı serbest dolaşım hakkı sayesinde tüm Avrupa ülkelerine seyahat etme imkanına sahipsiniz.

 

Polonya yı diğer ülkeler’den ayıran özelliklerin oldukça fazla olması Polonya’nın popülerliğini artırmaktadır.Polonya diğer Avrupa ülkelerine baktığınız da çok ekonomik olması bizim ne kadar cazip olduğunuz göstermektedir. Aynı zaman da oturum kartı ve ya vize gibi sorunlarda Türk vatandaşlarının sorunsuz şekilde vize alabilmesi aynı şekilde Polonya yı bizim için farklı kılmaktadır.

 

Polonya’da eğitim hayatlarını bitiren öğrencilere sahip çıkması eğitim hayatlarından sonra oturum kartlarını uzatmalarında zorluk çıkartmamaları çalışma izinlerinde müsaade etmeleri Polonya’yı daha da tercih edilir bir ülke haline getirmektedir.

 

Polonya’da eğitim hayatını sonlandıran öğrencilerin, eğitim hayatlarından sonra vatandaşlığa baş vurabilme hakkına sahip olması öğrenciler için önemli bir artıdır.

 

Polonya’nın kendi para biriminin olması euro bölgesinde olmaması doğal olarak eğitim alacak öğrencilerin aylık giderlerini düşürmektedir.

POLONYA HAKKINDA

PREV

POLONYA’DA ÜNİVERSİTE

NEXT