Polonya ziyaretinde, Bafra Genç İş Adamları Dernek Başkanı Alper Güngör, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Akkurt, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yurdseven, Dernek Üyeleri Faik Turan, Yavuz Selim Muratoğlu, Cahit Müderrisoğlu, Engin Liman, Kenan Yıldırım, Kenan Yıldızoğlu, İsmail Tosuner, Vedat Ertürk, Yaşar Kaba, Numan Altın, Hasan Tuslak, Volkan Bolat, Mesut Gamsızoğlu, Kadir Tosuner, Mustafa Çağlayan ve Dernek sekretaryası Murat Sever Katıldı.

Bafra Genç İş Adamları Derneğinden iş seyahati ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadeleri yer aldı.

Bafra GİAD olarak kurulduğumuzdan bugüne kadar ülke ekonomisine katkı sağlamak ve istihdama yönelik programlar yaparak bölgemize değer katmaya çalışıyor ve çabalıyoruz.

Bu Bağlamda ülkemize gelir getirici ve ihracatı arttırmaya yönelik olarak Avrupa pazarında yer edinme çalışmalarımız her dönemde olduğu gibi bu dönemde devam etmektedir.

Bu dönemde Poledu firması ile düzenlediğimiz 2. Yurtdışı iş geliştirme ve ihracat arttırmaya yönelik pazar arayışımızda Avrupa pazarında Polonya’ya ziyarette bulunduk.

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Varşova Ticaret Müşavirliği ile Polonya’da Poledu firması aracılığı ile görüşme yapıldı. Polonya’da yatırım yapılabilinilecek eğitimden tarıma, inşaat sektöründen hayvancılığa kadar bütün ticari alanlar hakkında Varşova Ticaret Baş Müşaviri Sn. Atilla Gökhan KIZILARSLAN ile özel toplantı gerçekleştirdi. Bu kapsamda Tekstil ve Gıda sektörünün ve aynı zamanda bilişim teknoloji pazarının açıklarından bahsedildi ve yatırım olanakları konuşuldu

Bu gün Polonya 40 milyon nüfuslu bir ülke ve aynı zamanda Avrupa’nın diğer ülkelerine açılan bir kapısı. Diğer Avrupa ülkelerinin de sanayilerini bu ülkeye kurmuş olmaları ve Avrupa’nın üretmeye aç bir kent olması neticesinde yatırım yapılmaya kalkıldığında devlet destekleri ve ithalat/ihracat destekleri ile üreticinin ve yatırımcının yüzünü güldürmektedir. Sürekli büyüyen pazar payı ile de