CATEGORY

Polonya

DETAILS

POLONYA ÜNİVERSİTELERİNE YATAY GEÇİŞ

Polonya Üniversitelerine Yatay Geçiş , bölümünüze prestijli Polonya üniversitelerinde devam edin, Avrupa Birliği diplomasıyla mezun olmanın avantajlarını yaşayın! İyi bir bölüm okuyor olmak kadar kaliteli bir üniversitede eğitim alıyor olmak ve alacak olduğunuz diplomanın uluslararası geçerliliği de çok önemlidir. Avrupa ülkelerinde eğitim almanın birçok avantajını yaşamak ve bir Avrupa Birliği diploması almak istiyorsanız Polonya Üniversiteleri bunun için gerçekten de iyi bir seçimdir.

2004 yılında Avrupa Birliğine katılan Polonya’da birçok alan gibi eğitim sektörü de inanılmaz bir değişim gösterdi. Halihazırda güçlü bir akademik geleneğe sahip olan Polonya üniversiteleri, Avrupa Birliği sürecinde çok önemli kalite standartlarına ulaştı. Bu nedenle dünyanın birçok ülkesinden öğrenciler prestijli ve kaliteli bir eğitim ve bir Avrupa Birliği diploması için Polonya’ya geliyorlar. Eğitiminize Polonya’da devam etmeniz için birçok önemli neden sayılabilir. Bunlardan belki de en önemlisi Avrupa kültürü içinde, Avrupalı öğrencilerle birlikte eğitim almak ve uluslararası bir ortamda yetişmenin size kazandıracağı vizyondur.

 

Alacak olduğunuz kaliteli eğitim ve AB diploması gelecekte size önemli kapıları açacak ve tercih edilmeniz önemli avantajlar sağlayacaktır. Polonya gerek eğitim gerekse yakam ve konaklama maliyetleri bakımından oldukça ekonomik bir ülkedir. Bu nedenle alacak olduğunuz eğitim size büyük bir külfet getirmeyecek, bunun karşılığında da önemli kazanımlarınız olacaktır.

 

Polonya Üniversitelerine Yatay Geçiş Yapmak İçin Yapılması Gerekenler

Polonya Üniversitelerine yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin , ilk sene bitiminde Polonya Üniversitelerine yatay geçiş haklarından faydalanabilirler. Bazı Polonya Üniversiteleri bu yatay geçiş konusunda bazen öğrencileri 2. yıllarını bitirdikten sonra da kabul edebiliyor.

 

Polonya Üniversitelerine yatay geçiş yapabilmeniz için öğrencilerin alttan ders bırakmamalarını çok önemlidir. Aynı şekilde hazırlık eğitimi almak istemeyen öğrencilerin kesinlikle uluslararası bir dil sertifikalarına sahip olma şartı aranmaktadır. ( bazı üniversiteler sertifika şartı aramamaktadır )

 

Polonya Üniversitelerine yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin kayıt işlemleri için erken başvuru yapmaları önemlidir. Ders saydırma işlemleri süresi bazı Üniversiteler de çok uzun sürebilmektedir.

 

Polonya Üniversitelerine yatay geçiş işlemleri esnasında firmamız öğrencilerine yardım etmektedir. Daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

POLONYA’DA LİSANS TAMAMLAMA

PREV

POLONYA’DA YÖK DENKLİĞİ

NEXT