MALTA HAKKINDA

İngilizce öğrenme fikri her zaman aklımızın bir kenarında dolaşıp dursa da bir türlü hayata geçiremiyoruz. İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan Malta’yı bu listenin ilk sıralarına ekleyebiliriz. Peki neden mi Malta? Çünkü Malta’da İngilizce öğrenmek için birden çok sebep var!

Peki Malta’yı ne kadar tanıyorsunuz?

Sicilya’nın altında bulunan, Akdeniz’de bir takımadadır. Yaklaşık 450 bin nüfuslu ülkenin para birimi Euro’dur. Birçok rengi bir arada görebileceğiniz Malta adasında tüm kültürlerden insanlar İngiliz genel yaşam tarzına uyum sağlamış şekilde yaşamaktadır.

Malta’nın resmi dili nedir?

Malta’nın resmi dili İngilizce ve Maltacadır. İtalyanca konuşanlara da oldukça fazla rastlanan adada Maltaca İngilizceden daha az kullanılmaktadır. Adada çok fazla yabancı turist ve öğrenci vardır.

Türk öğrencilerin de popüler dil okulu tercihleri arasında yer alan Malta, seçkin Malta dil okulları ile her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenci kabul etmektedir. Yurt dışında İngilizce dil okuluna gitmek için doğru seçeneklerden biri olan Malta, gerçekten bu popülerliği sonuna kadar hak ediyor.

Konaklama ve ulaşım

Farklı şekillerde ve fiyatlarda konaklama imkânı bulunmaktadır. Konuksever ve konuşkan olan halk ile birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için aile yanı konaklama hem ekonomik hem de dil eğitimi için faydalı olacaktır. Ayrıca yurt, öğrenci evi ve biraz daha rahatına düşkünler için stüdyo daire konaklama çeşitleri de mevcuttur. (Konaklama bilgilerine dil okulları bölümünden ulaşabilirsiniz)

Ülkenin küçük olması nedeniyle ulaşım gayet kolaydır. Adanın en ideal taşıtları olan otobüs ve motorlu deniz araçları, metro ve tramvayın eksikliğini hissettirmeyecektir. Ayrıca, genel olarak konaklamalarınız okullara yürüme mesafesinde olacağı için toplu taşıma kullanmanıza gerek olmayacaktır.

Hem eğitim hem eğlence: İşte Malta!

Malta yerli nüfusu eğlenmeyi ve etkinlikleri takip ve talep ederler. Turistlerin de yoğun katılımları sayesinde Malta’da birçok etkinlik düzenlenir. Gezecek ve görecek çok yer vardır.

Alacağınız Schengen vizesi ile birlikte sadece Malta değil Avrupa Birliği ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde eğitiminiz sırasında çok güzel anılar biriktirmeniz mümkün olacaktır. İspanya ve İtalya başta olmak üzere dünyanın birçok yerinden gelen öğrenciler ile yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Malta Şövalyelerinin ünlü Aziz John Katedrali, dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’un Valletta ve Gozo’daki setlerinin olduğu yerler, orta çağa yolculuk yapacağınız Mdina şehri ile dil eğitimi alırken keyifli bir tatil süreci de geçirmiş olursunuz.

Malta’da geçinebilir miyim?

Öğrenciyken fazla para harcamamanın ne kadar önemli olduğunu bilen bizler için ‘’Nasıl geçineceğim?’’ sorusu oldukça önemlidir. Dil eğitimi alırken çalışma imkânı sağlaması Malta’yı ön plana çıkarmaktadır. Nisan 2018 tarihinden itibaren Malta dil okuluna gelen öğrencilerde çalışma izni alabiliyor. Tabii birkaç kural ve kısıtlama mevcut. Eskiden de olduğu gibi bir iş yerinde çalışacaksanız, işverenin neden Malta vatandaşı yerine yabancı birini çalıştırdığını çok iyi açıklaması gerekiyor. Ayrıca dil kursuna gelen öğrenciler haftada maksimum 20 saat çalışabiliyorlar.

Ülkemize 2,5 saat kadar uçuş mesafesinde olan Malta, İngilizce öğrenebileceğiniz diğer ülkelere göre oldukça uygun fiyatlı bir ülkedir. Okul fiyatları, yemek fiyatları, ulaşım ve günlük yaşam giderleri Avrupa’nın geneline göre daha kabul edilebilir düzeylerdedir.

Malta’da hava durumu

365 gün güneş olmasa da Malta genellikle sıcak bir Akdeniz ülkesidir. Sıcak sevenler için oldukça keyifli bir yerdir. Ülkemize benzer iklim koşulları nedeniyle sizi zorlayacak bir hava ile karşılaşma olasılığı yoktur.

 

Avrupa’nın göbeğinde Akdeniz esintileri eşliğinde eğitim görmek isterseniz detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz…